Telif Hakkı Politikası

Anasayfa » Telif Hakkı Politikası

Telif Hakkı Politikası

Makelton Şirketi, telif hakkı sahiplerinin haklarına saygı duyar ve bu Web Sitesinin bir kullanıcısı olarak sizden de aynısını yapmanızı bekler. Makelton, Telif Hakkı Yasasına uyar ve aşağıda belirtildiği gibi uygun şekilde bilgilendirildiğinde, telif haklarını ihlal ettiği tespit edilen bu Web Sitesinde görünen veya burada yayınlanan herhangi bir içeriği veya materyali (topluca “İçerik” olarak anılacaktır) derhal kaldıracaktır. Makelton, telif hakkı kanunları uyarınca kaldırması için Makelton’a bildirimde bulunulan İçeriği tekrar tekrar yayınlarsanız, erişiminizi sonlandırma hakkını saklı tutar. Makelton’ın bu Siteye gönderdiğiniz İçeriği telif hakkı kanunları kapsamında uygunsuz bir şekilde kaldırdığına inanıyorsanız, Makelton’a aşağıda belirtildiği şekilde bir karşı bildirimde bulunabilirsiniz.

Telif Hakkı İhlal Bildirimi

Telif hakkı yasaları kapsamında Makelton’a bir telif hakkı ihlali bildiriminde bulunmak için, şikayetçi taraf (“Şikayet Eden Taraf”) olarak, aşağıda belirtilen yetkili temsilciye esas olarak aşağıdaki bilgileri içeren yazılı bir bildirim göndermelisiniz.

İhlal edildiği iddia edilen münhasır hakkın sahibi adına hareket etmeye yetkili bir kişinin fiziksel veya elektronik imzası.

İhlal edildiği iddia edilen telif hakkıyla korunan çalışmanın tanımı veya tek bir çevrimiçi sitede birden çok telif hakkıyla korunan çalışmanın tek bir bildirim kapsamında olması durumunda, söz konusu sitedeki bu tür çalışmaların temsili bir listesi.

İhlalde bulunduğu veya ihlal faaliyetine konu olduğu iddia edilen ve kaldırılması veya erişimi engellenmesi gereken belirli İçeriğin tanımı ve Makelton’ın İçeriği bulmasına izin vermek için makul ölçüde yeterli bilgi.

Adres, telefon numarası ve varsa, Şikayet Eden Tarafla temasa geçilebilecek bir elektronik posta adresi gibi, Makelton’ın Şikayet Eden Tarafla temasa geçmesine izin vermek için makul ölçüde yeterli bilgiler.

Şikayet Eden Tarafın, söz konusu İçeriğin şikayet edilen şekilde kullanılmasına telif hakkı sahibi, temsilcisi veya yasa tarafından izin verilmediğine iyi niyetle inandığına dair bir beyan.

Bildirimdeki bilgilerin doğru olduğuna ve yalan yere yemin cezasına çarptırılacağına, Şikayet Eden Tarafın ihlal edildiği iddia edilen münhasır hakkın sahibi adına hareket etmeye yetkili olduğuna dair bir beyan.